• Kaip pasigaminti 3% tirpalą?

  3 proc. tirpalui gauti: sumaišykite 11 dalių distiliuoto vandens su 1 dalimi 35% vandenilio peroksido.
 • Kur ir kaip laikyti vandenilio peroksidą?

  Jei nebus laikomasi saugumo priemonių, naudojant 35% vandenilio peroksido tirpalą, gali įvykti nelaimingų atsitikimų. Pabrėžiame keletą svarbiausių saugaus naudojimo ir laikymo patarimų.
  1. Laikykite tirpalą vaikams nepasiekiamose vietose.
  2. Laikykite vandenilio peroksido tirpalą tik plastikinėje taroje. Niekada neperpilkite į kitą, etikete nepaženklintą tarą. Jei parpilėte į kitą tarą, atitinkamai ją paženklinkite.
  3. Dirbant su 35% vandenilio preoksidu būtinai naudokite pirštines. Jei 35 proc. tirpalas netyčia pateko ant odos, nedelsiant plaukite su tekančiu vandeniu. Saugokite akis. Aptaškius akis, taip pat kuo greičiau gausiai plaukite vandeniu.
  4. NEGERKITE 35 proc. neskiesto vandenilio peroksido. Jei atsitiktinai nurijote, gerkite daug vandens, koncentracijai sumenkinti. Atsistokite vertikaliai. Nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
  5. 35% vandenilio peroksidas turi būti laikomas vėsioje, tamsioje vietoje. Saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, nes vandenilio peroksidas reguoja su ultravioletiniais spinduliais.
  6. Vandenilio peroksidas reaguoja su metalais. Venkite metalinių įrankių.
 • Ar galiu pasigaminti tirpalą iš anksto?

  Taip tirpalą galite pasigaminti iš anksto. Tai turi būti tik plastikinė tara. Venkite salyčio su metalu (maišykite mediniu ar plastikiniu įrankiu).
  Tara geriau būtų neskaidri arba tamsi, kad negautų kontakto su saulės šviesa, nes tada peroksidas skils į vandenį ir deguonį, kitaip sakant "nugaruos". Vandenilio peroksidą laikant vėsiai ir tamsoje jis "nugaruoja" labai nedaug (apie procentą per metus), tad laikantis šių paprastų taisyklių vandenilio peroksidui nieko nenutiks.