Share Button

Nagų grybelis – kas tai?

Nagų grybelis (Onychomycosis) yra labiausiai paplitusi nagų liga. Pagal skaičių, jai tenka pusė visų susirgimų, susijusių su nagais. Nagų grybelis gali atsirasti tiek ant kojų nagų, tiek ant rankų, tačiau kojų nagų grybelis yra daug dažnesnis, todėl kartais ši liga tiesiog vadinama ‘kojų grybeliu’. Rankų ar kojų nagų grybeliu skundžiasi apie 7% visos populiacijos. Tai išties labai ‘populiari’ liga.

Kaip atpažinti nagų grybelį?

Dažniausias ir lengvai atpažįstamas simptomas – sustorėję ir pakeitę spalvą nagai (atsiranda balkšvas, juodas, geltonas ar žalias atspalvis). Infekcijai progesuojant, nagai tampa trapūs, arba gali gabaliukais visai nubyrėti. Jei nagų grybelio gydymas nėra pradedamas, oda gali ištinti ar gali atsirasti skausmas aplink ir po nagu.

Nagų grybelis foto:

Kokios yra nagų grybelio atsiradimo priežastys?

Nagų grybelis yra kelių rūšių. Tai gali būti dermatofitai, candida bei nedermatofitiniai pelėsiai. Šiuolaikiniame vakarų pasaulyje dažniausiai pasitaikanti priežastis – dermatofitai, o candida ir pelėsiai dažniau pasitaiko tropikuose, kur vyraujantis klimatas yra karštas ir drėgnas.

Norint apsisaugoti nuo šios ligos – patartina nevaikščioti basiems viešose vietose, tokiuose kaip pirtys, baseinai ir t.t. Pedikiūrus ir manikiūrus darykite tik aukštą reputaciją turinčiuose salonuose.

Venkite vartoti cukrų ir visokiausius saldėsius. Grybams tai labai patinka ir ‘saldžioje’ aplinkoje jie klesti.

Ir apskritai, jei jums nagų grybelis, – susirūpinkite organizmo imunine sistema. Sveika ir stipri imunine sistema turi pati susitvarkyti su dermatofitais.

Nagų grybelio gydymas

Kadangi liga yra labai ‘populiari’ tai ir gydymo metodų yra įvairiausių. Visų pirma, nesitikėkite greito išgyjimo, kadangi dažniausiai infekcija yra nage ir po juo, – sunku prasiskverbti iki jos židinio. Bet kuris gydymas yra ilgas, gali užtrukti metus (nebent darysitės chirurginę nago pašalinimo operaciją).

Yra daug išoriškai naudojamų ‘tepaliukų’ nagų grybelio gydymui, tačiau nedaugelis iš jų tikrai veikia. Viena iš veikiančių veikliujų medžiagų ‘ciclopirox lacquer’ 8% (vaistai ‘Penlac’, ‘Sanofi Aventis’). Taip pat galima gydytis vartojant tabletes (vaistai ’Lamisil’, ‘Novartis’). Bet kuriuo būdu gydymosi trukmė yra 48 savaitės (1 metai), (kiek tai kainuoja?), be to, didžiausia išgyjimo tikimybė yra iki 34%, o pakartotinio susirgimo 22% ! Tatgi, kokia lieka tikimyė, kad po metų gydymosi jūs būsite išgijęs? Jau nekalbant apie šalutinius poveikius, kuriuos gali sukelti vaistai.

Ar yra pigūs ir veiksmingi vaistai nuo nagų grybelio?

Nagų grybelį galima gydyti deguonies terapijos pagalba (angl. oxidative therapy). Deguonies terapija plačiai naudojama gydyti kraujagyslių ligas, vėžį, virusines ligas, auglius, uždegimus.. ir netgi stuburo slankstelių problemas. Be to, gydoma užkrėstas žaizdas, nudegimus, virusus bei infekcijas. Visa tai pasiekiama, nes deguonis ‘išdegina’ toksinus, virusus, bakterijas bei grybus. Deguonis procese skatina baltųjų kraujo kūnelių gamybą, į ląsteles pristatoma daugiau deguonies, padidėja raudonųjų kraujo kūnelių lankstumas bei stimuliuojamas organizmo metabolizmas. Deguonis – tiesiog ‘kuras’ jūsų imunei sistemai.

Deguonies terapija būna kelių rušių, tarp jų – ozono ir vandenilio peroksido. Ozono terapija yra brangi ir atliekama tik tam skirtose ‘institucijose’, tuo taru vandenilio peroksido terapiją žmogus gali pasidaryti pats ir tai yra visiškai nepavojinga, jei laikomasi elementarių saugumo taisyklių.

Žmogaus organizmas pats gamina vandenilio peroksidą, kaip pirmą gynybinę liniją prieš bakterijas, parazitus, virusus bei grybus. Vandenilio peroksidas yra viena pagrindinių, natūrali imuninės sistemos sudedamoji dalis.

Paparsčiausias būdas gydyti nagų grybelį naudojant deguonies terapiją yra mirkymas. Protinga būtų naudoti FOOD GRADE vandenilio peroksidą (35%), kadangi mums įprastas (farmacinės klasifikacijos) vandenilio peroksidas nėra grynas ir turi įvairiausių priedų bei stabilizatorių, kurie gali pakenkti jautriai odai. Atskieskite 35% vandenilio peroksidą vandeniu sanykiu 1:11 (gausite 3%) ir mirkykite jame nagus. Rekomenduojama bent 20 min, du kartus per dieną (ryte, atskėlus bei vakare, einant miegoti). Arba vieną valandą, vieną kartą per dieną. Rekomenduojama bent 4 kartus per savaitę. Tęskite tol, kol pasveiksite. Ypač sunkiems atvejams gydymas gali užsitęsti iki kelių mėnesių – nenuleiskite rankų, be to gydymo efektyvumą ir prasidedančius sveikimo procesus tikrai pastebėsite jau po kelių seansų. Prieš mirkymą visada nusiplaukite kojas ir vandenilio peroksidą vonelėje galėsite naudoti ne vieną kartą. SVARBU: jei 3% vandenilio peroksidas jums grauš (bus per stiprus) – į vonelę įpilkite vandens ir taip atskieskite tirpalą. Atsargiai elkitės su neskiestu (35%) vandenilio peroksidu. Visada teisingai skieskite. Taip pat, nors ir nagų grybelis jau bus dingęs, labai svarbu tęsti gydymą tol, kol visiškai ataugs nagas, kitaip grybelis gali ‘grįžti’.

Svarbu: grybelis kaip ir blogosios bakterijos bei vėžiniai dariniai mėgsta rūgštinę terpę. Kas rūgština jūsų organizmą? Cukrus (saldumynai, kepiniai, limonadai, sultys (iš koncentratų), batonas ir pan.), alkoholis, kava.. Tai sąrašo viršuje esantys produktai. Daug mokslininkų ir daktarų būtent taip paaiškina nesuvaldomą vėžinių susirgimų (ir kitų ligų) augimą – ,nurūgštėję‘ organizmai. Tad kas šarmina jūsų organizmą? Daržovės ir vaisiai (jei ne per daug, nes per daug vaisių taip pat virsta cukrumi jūsų organizme). Labai puiku yra kasdien išssispausti citrinos ir išgerti su vandeniu, citrinia, nors būdama rūgštis, patekusi į kraują šarmina jūsų organizmą.

atsiliepimų – išsigydyti nagų grybelį vien tik mirkant vandenilio perokside trunka mažiausiai 4 mėnesius (jei grybelis įsisenėjęs). Norintiems greitesnio rezultato rekomenduotina apsvarstyti aukščiau paminėtų produktų ribojimą bei tuo pačiu pasidomėti ir kitais vandenilio peroksido naudojimo būdais.

Į viršų     Detali naudojimo instrukcija    Plačiau apie vandenilio peroksidą

Share Button