Share Button

Pūslės uždegimo bei prostatos gydymas. Kas ta prostata?

Jei jūs nežinote kas yra prostata ir kokia jos funkcija – jūs tikrai ne vieni: dauguma vyrų nežino. Tačiau žinoti derėtų. Kodėl? Todėl, kad net 90% vyrų per gyvenimą “pajunta“, ką reiškia prostatos negalavimai.. Ypač jei jums 50 ir daugiau – prostatos problemos yra „norma“.. Prostatitas, hiperplazija (padidėjimas), netgi prostatos vėžys.

Tai kokios, vis dėl to, šių ligų priežastys, jei šitiek procentų vyrų kenčia?

Mokslas smarkiai juda pirmyn. Išsiaiškinome kaip atsirado visata, teleskopais galime pažvelgti į praeitį, genų inžinerijoje irgi nesnaudžiame – įdėjome ožkai voro genų ir ‘išmelžiame’ voro gijas.. nanotechnologija – pff.. sukūrėme sintetinį molekulinį varikliuką, 60000 kartų mažesnį už žmogaus plauką.. kompiuterinė technologija – galite mostais arba žodžiu valdyti savo telefoną ar televizorių.. arba užprogramuoti savo šaldytuvą, kad pats užsakytų grūdėtos varškės, kai ji baigiasi.. Be to, 2023 – aisiais žmonės jau gyvens Marse (atranka jau vyksta)..

O kodėl padidėja prostata dar nežinome. Šioje srityje deja pagalbos sulaukiame mažokai – vaistai nuo skausmo, atpalaiduojantys vaistai ar net chemoterapija, švitinimas, radiacija, pašalinimas..

Ką renkatės?

Aš tai renkuosi – nesirgti!

O kaip tai padaryti? – Rūpintis savo sveikata iš anksto.

O jei jau jaučiu negalavimus?

Pabandysime jums padėti atsikratyti šių itin nemalonių pojūčių.

Prostata

Techniškai tai jūsų lytinių organų dalis. Tai maža liauka esanti aplink šlapimkanalį, prie pat šlapimo pūslės. Prostata išskiria šarminį skystį, kuris sudaro 50–75% spermos. Šarmas padeda spermai ilgiau ”išgyventi” rūgštinėje vaginos terpėje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kas yra Hiperplazija?

GPH – arba gėrybinė (gėrybinė? Kas čia gero?) prostatos hiperplazija – tai padidėjusios prostatos medicininis terminas. Vizualiai tai atrodo taip:

Atsakymą kas tai sukelia mokslininkai mums palieka spėlioti patiems. Hiperplazija tai ne vėžinis prostatos sutrikimas. Ši prostatos problema sukelia nemalonius simptomus, tarp kurių: dažnas šlapinimasis, negalėjimas iki galo ištuštinti šlapimo pūslės, silpna šlapimo srovė ar sunkumas pradėti šlapintis. Kai prostata didėja, simptomai palaipsniui blogėja, o tai trukdo miegui, sukelia fizinį ir psichologinį dis-komfortą. Nesiimant priemonių tai gali išsivystyti į nesugebėjimą šlapintis, šlapimo nelaikymą, šlapimo pūslės akmenis, inkstų infekciją ir gali sužaloti šlapimo pūslę, inkstus ar šlaplę.

 

 

 

 

Prostatos Vėžys

Prostatos vėžys yra labiausiai paplitusi vėžinė liga tarp vyrų ir antroji vėžinė liga nuo kurios mirštama po plaučių vėžio. Anksti nustatomas prostatos vėžys gali būti išgydomas. Pirmose stadijose prostatos vėžys kartais ir nesukelia jokių simptomų. Tačiau, kai liga progresuoja, pacientui gali išsivystyti simptomai kaip Hiperplazijos (žr. aukščiau) ir/ar Prostatito (žr. žemiau).

 • Galimi papildomi simptomai: klubų, šlaunų, ar ​​apatinės nugaros dalies pastovus skausmas
 • Kraujas šlapime ar spermoje

Taigi, prostatos vėžio ankstyvieji ligos simptomai iš dalies sutampa su ne vėžinių ligų, dėl to jį sunku diagnozuoti ir gali pasitaikyti atvejų, kai vyras sirgdamas vėžiu, geria sau tabletes, kurios kovoja tik su Hipeplazijos simptomais ir net neįtaria, kad jam vėžys… Štai kodėl labai svarbu nepatingėti reguliariai tikrintis.

Prostatitas – pūslės uždegimas?

Ne. Prostatitas tai prostatos uždegimas, o ne šlapimo pūslės uždegimas. Abiem atvejais simptomai panašūs, kaip ir gydymo būdai (žr. žemiau). Bet kuriuo atveju uždegimą dažniausiai sukelia infekcija (bakterijos). Vizualiai tai atrodo labai panašiai kaip ir hiperplazijos atveju – išdidėjusi prostata užspaudžia šlapimkanalį ir jums atrodo, kad norite šlapintis:

Tai dažniausiai pasitaikantis prostatos sutrikimas vyrams. Prostatos uždegimą dažniausiai sukelia bakterijos ir grybeliai. Infekcija į prostatą gali petekti per šlaplę, iš tiesiosios žarnos, per kraują bei esant šlapimo takų infekcijai. Simptomai:

 • Dažnas šlapinimasis
 • Skausmingas šlapinimasis
 • Drumstas šlapimas
 • Pakilusi temperatūra
 • Dubens, tarpvietės, kryžkaulio skausmai
 • Seksualiniai sunkumai
 • Mažas spermos kiekis

Prostatitas yra skirstomas į: ūmus, lėtinis, LDSS (lėtinio dubens skausmo sindromas) bei asimptominis.

Bet svarbiau už klasifikacijas yra žinoti kaip galėtume išvengti prostatos problemų ar pašalinti jų priežastis. Šie patarimai ir gydymosi būdai tinka bet kuriai iš aukščiau paminėtų ligų – prostatitui, hiperplazijai ar šlapimo pūslės uždegimui:

 

 • Venkite nesaugaus sekso ir/ar daug partnerių – daugelis bakterijų (tarp kurių: Escherichia coli, Proteus, Klebsiella, Enterobacter, Pseudomonas, rečiau Chlamydia trachomatis, Ureaplasma urealyticum, Neisseria gonorrhoeae) gali patekti šlapimkanaliu iki prostatos būtent šiuo būdu.
 • Nerūkykite! Tai tiesiog jus žudo… Naikina jūsų organizmo gebėjimą sveikti. Rūgština organizmą. Pasidomėkite būdu “Lengvas būdas mesti rūkyti” – tikrai neblogi atsiliepimai.
 • Jei jau turite prostatos problemų, atsisakykite arba stipriai sumažinkite suvartojamą alkoholio ir kavos kiekį. Tai rūgština jūsų organizmą, o rūgštinėje terpėje blogosios bakterijos bei grybai tiesiog klesti ir jūsų organizmo imuninei sistemai labai sunku kovoti su įsibrovėliais.
 • Kiek įmanoma sumažinkite suvartojamą cukraus kiekį. Jis taip pat sudaro puikias salygas grybams bei bakterijoms klestėti, – rūgština bei tukina jūsų kūną. Nepamirškite, kad cukrus tai nevien tas, kurį dedate į arbatą ar kavą, cukraus dedama į labai daug produktų gamybos metu, įskaitant duoną ir batoną (kurio sudėtyje gali būti iki 20% procentų cukraus!). Tai va, saldiesiems gerimams (limonadams), sultims iš koncentrato, kepiniams.. – ate!
 • Kiek įmonama daugiau valgykite žalių vaisių ir daržovių, nes juose gausu antioksidantų, vitaminų, mineralų, ląstelienos. Svarbu šarminti savo organizmą.
 • Apsvarstykite atsisakyti kviečių/miltų. Nors jūs nerasite jokių tyrimų apie miltų/miltinių patiekalų sąsajas su prostatitu (bent jau kol kas), yra daug atsiliepimų iš vyrų, kurie eliminavę miltus iš savo raciono gerokai sumažino ar netgi pašalino prostatito simptomus. Taip yra todėl, kad miltai virškinimo/pasisavinimo procese organizme virsta cukrumi, o cukrus yra penas grybams ir blogosioms bakterijoms.
 • Gerkite daug vandens (tai derėtų daryti ir esant sveikam)
 • Nevalgykite aštriai (tai padidina simptomus)
 • Sportuokite (labai gerai yra tiesiog pasivaikščioti gryname ore (ne miesto centre)).
 • Šarminkite savo organizmą. Gerdami vandenį kasdien įsispauskite citrinos. Nors citrina ir yra rugštinė, tačiau patekusi į organizmą stipriai jį šarmina.. (tokie jau tie gamtos paradoksai).Taip ne vien gausite vitamino C, tačiau ir šarminsite savo organizmą be jokių papildų..
 • Pasidomėkite vandenilio peroksidu. Kodėl jis veiksmingas? – nes jis naikina blogasias bakterijas, grybelius, virusus bei navikus. Sulaukiame tikrai nemažai atsiliepimų, kai žmonės vartodami vandenilio peroksidą visiškai susitvarko prostatos sutrikimus ir kankinančius (dažnai daug metų) simptomus, tarp kurių daugiausia pasitaikantis – dažnas šlapinimasis. Taip pat yra pastebėta, kad daugeliui pradėjus naudoti Food Grade vandenilio peroksidą neigiami prostatos sutrikimų simptomai padidėja (pvz. dažnas šlapinimasis kelioms dienoms ar savaitei dar padažnėja), po to simptomai slopsta ir dažniausiai negrįžtamai išnyksta, todėl neišsigąskite, vandenilio peroksidas taip veikia su daugeliu ligų. Prieš nusprendžiant būtinai paskaitykite plačiau apie vandenilio peroksidą bei atliktus tyrimus. Literatūros sąrašas.Į pradžią     Detali naudojimo instrukcija

Share Button